گزارش تصویری

روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 26-12-97 روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 25-12-97 روز كاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 23-12-97
اوقات شرعي

 

آمار بازدید

کل بازدید کنندگان : 17949269
بازدید کنندگان امروز : 8877
بازدید کنندگان این صفحه : 6413547
بازدید کنندگان آنلاین : 15
مدت زمان تولید صفحه : 0/7500
اخبار > ارائه آموزش های عملیاتی در راستای مقابله با آنفولانزای پرندگان در دستور کار قرار بگیرد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم:

ارائه آموزش های عملیاتی در راستای مقابله با آنفولانزای پرندگان در دستور کار قرار بگیرد

استاندار قم، با اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت: ارائه ی آموزش های عملیاتی به مرغداران بایستی در دستور کار قرار بگیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری قم سید مهدی صادقی استاندار قم در دومین جلسه ستاد آنفولانزای فوق حاد پرندگان که در تالار امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به آمار تلفات مرغداری های قم در سال گذشته، اظهار کرد: اقدام برای پیشگیری و استقرار قرنطینه از اولویت های اساسی برای جلوگیری از ابتلای مجدد به این بیماری است.
صادقی مقوله آموزش را مورد تأکید قرار داد و افزود: با تدوین طرح های آموزشی در مسیر تولید، مطمئنا شاهد استقبال تولید کنندگان برای ارتقا سطح دانش خود و پیشگیری از شیوع مجدد این بیماری خواهیم بود.
وی همچنین با بیان اهمیت کارکرد های کمیته های 5 گانه ذیل ستاد، ادامه داد: با جمع بندی نتایج در این کمیته ها در جلسه ای مشترک پیشنهادات کارشناسی شده برای تصویب در ستاد آنفولانزای فوق حاد پرندگان ارائه شود.
استاندار قم همچنین به نقش بانک های عامل در کاهش خسارات ناشی از این بیماری اشاره و تصریح کرد: باید با حمایت از تولیدکنندگان در بخش طیور که از بیماری آنفولانزای فوق حاد متضرر شده اند، شرایط احیا مجدد واحدهای تولیدی فراهم شود.
در ابتدای این جلسه رفیعی مدیر کل دامپزشکی استان قم ضمن بیان این موضوع که طی 2 ماه اخیر کانونی از بیماری نداشته ایم، اضافه کرد: در این مدت عملیات پاکسازی و آماده سازی فعالیت مجدد مرغداری های درگیر بیماری توسط کمیته های کارشناسی صورت گرفته است.
وی همچنین بر آمادگی استان و فراهم نمودن تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان تأکید و خاطرنشان کرد: ایجاد قرنطینه، تأمین واکسن، آموزش مرغداران، کارکنان مرغداری ها و عوامل دامپزشکی و نیز بررسی موضوع تعرفه بیمه برای مرغداری ها از جمله این موارد است.


١٨:٥٢ - جمعه ١٥ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٢٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٩٣خروج
بخش های استانداری
نقشه استان

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد