گزارش تصویری

روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 31-02-98 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 29-02-98 روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 28-02-98
اوقات شرعي

 

آمار بازدید

کل بازدید کنندگان : 18547733
بازدید کنندگان امروز : 5998
بازدید کنندگان این صفحه : 6736970
بازدید کنندگان آنلاین : 16
مدت زمان تولید صفحه : 1/2188
اخبار > خدمات رساني به زائرين اربعين در سال جاري ارتقاء يافت


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امنيتي وزير كشور:

خدمات رساني به زائرين اربعين در سال جاري ارتقاء يافت

معاون امنيتي وزير كشور در ديدار مراجع تقليد و علماي قم با اشاره به عملكرد ستاد اربعين كشور اظهار داشت: خدمات رساني به زائرين اربعين در سال جاري ارتقاء يافت.
حسین ذوالفقاری معاون وزير كشور و رئيس ستاد اربعين پيش از ظهر امروز با حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني، آيت الله العظمي مكارم شيرازي، آيت الله حسيني بوشهري، آيت الله العظمي نوري همداني، آيت الله العظمي وحيد خراساني و آيت الله اعرافي ديدار كرد.
معاون وزير كشور در اين ديدارها با اشاره به تشکيل ستاد اربعين كشور از 23 دستگاه مختلف است، اظهار داشت: مجموعه ای از بخش ها، سازمان ها و ارکان مختلف نظام برای بهبود خدمت رسانی به مردم پای کار هستند.
ذوالفقاري با بیان اینکه علاوه بر ستاد مرکزی، 400 ستاد اربعین شهرستانی، 31 ستاد اربعین استانی، یک ستاد اربعین مستقر در عراق با پنج قرارگاه مختلف فعال بودند، گفت: 50 هزار تن از موکب داران و خادمان امسال به زائران اربعین خدمت رسانی کردند.
دبیر ستاد مرکزی اربعین کشور، انسجام و هماهنگی میان مردم، موکب داران، خادمان و دستگاه های دولتی را بی نظیر دانست و ادامه داد: 2 میلیون و 40 هزار تن در اربعین امسال از مرزهای کشور عبور کردند که 142 هزارتن اتباع بودند.
معاون وزير كشور با اشاره به ارتقای زیرساخت های مختلف مرزهای سه گانه کشور گفت: زیرساخت های مرزهای جمهوری اسلامی نسبت به چهار سال گذشته بهبود بسیار چشمگیری یافته است.
وی با تاکید بر اینکه در اربعین امسال 700 روحانی مسلط به پنج زبان درمرزهای کشور مستقر شد گفت: در حوزه صدور ویزا درگذشته 12 دفتر و 4 کنسولگری از عراق مستقر بود که این تعداد امسال به 24 دفتر افزایش یافت.
ذوالفقاری افزود: تلاش بسیاری برای لغو روادید صورت گرفته است ولی برخی نگرانی های مسئولان عراقی برای تامین زیرساخت های لازم برای خدمت رسانی به زائران این موضوع همچنان عملی نشده است.
معاون وزير كشور در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: 300 هزار زائر با ارز ثانوی با قیمت 8 هزار و 550 تومان اقدام به ثبت نام برای اربعین کردند که با پیگیری های صورت گرفته تخفیف 35 درصدی در نظر گرفته شد و مابقی با ارز 4 هزار و 800 تومانی ثبت نام کردند که مابه التفاوت این نرخ تاکنون زائرانی که در بانک ملی و ملت حساب داشتند، برگردانده شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 2 هزار موکب شناسنامه دار شده است گفت: 5 باجه در عراق برای توزیع دینار به زائران توسط بانک مرکزی ایجاد شده بود که این اقدام بدون هماهنگی ستاد اربعین بود و اشکالات زیادی برای توزیع ارز به زائران ایجاد کرد.
معاون وزير كشور با بیان اینکه 188 هزار زائر برای دریافت دینار عراق ثبت نام که بیشتر آنها ارز مورد نیاز را دریافت کردند گفت: اگر چه نفس توزیع ارز در داخل عراق تصمیمی برای کاهش دلالی بود ولی اشکالات فراوانی داشت.
وی با بیان اینکه 80 درصد از 14 هزار دستگاه اتوبوس ناوگان اتوبوسرانی کشور برای جا به جایی زائران تخصیص داده شده است ، گفت: 242 هزار زائر در یک روز از مرز مهران وارد شدند که در برخی مواقع 15 هزار تن به صورت همزمان وارد کشور شدند که جابه جایی این حجم از جمعیت بسیار سخت است.
ذوالفقاری گفت: بیش از 5 هزار کامیون برای انتقال اقلام غذایی و بیش از یکهزار اتوبوس برای حمل و نقل زائران به عراق اعزام شد که یک ریال عوارض از آنها دریافت نشد.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور امروز در سفر به شهر مقدس قم با آيات صافي گلپايگاني و جوادي آملي نيز ديدار مي كند.


١٣:٠٧ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٨٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٩٩خروج
پيوندهای استانداری
نقشه استان

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد