گزارش تصویری

روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 04-02-98 روز كاري استاندار قم-سه شنبه مورخ 03-02-98 روز كاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 29-01-98
اوقات شرعي

 

آمار بازدید

کل بازدید کنندگان : 18324605
بازدید کنندگان امروز : 986
بازدید کنندگان این صفحه : 6624999
بازدید کنندگان آنلاین : 19
مدت زمان تولید صفحه : 0/7656
اخبار > استفاده از ظرفيت هاي دانشگاهي در توسعه پايدار استان ضروري است


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم اظهار كرد:

استفاده از ظرفيت هاي دانشگاهي در توسعه پايدار استان ضروري است

استاندار قم، با تأكيد بر استفاده از ظرفيت علمي نخبگان دانشگاهي استان، اظهار كرد: استفاده از ظرفيت هاي دانشگاهي در توسعه پايدار استان ضروري است
به گزارش روابط عمومي استانداري قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در نشست صميمي با روساي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي استان كه در سالن امام جواد (ع) استانداري قم برگزار شد، با ابراز خرسندي از حضور در جمع روسا و اساتيد دانشگاه های استان، اظهار كرد: توجه به نظرات و ايده هاي نخبگان استان با محوريت نقاط مشترك، مي تواند مسير راه مناسبي براي توسعه آموزش عالي ترسيم كند.
استاندار قم فاصله بين نظريات دانشگاهي و عملياتي شدن در بسترهاي اجتماعي را زياد دانست و اضافه كرد: اين گسست علم و عمل، در سه مقوله ارتباط دانشگاه با مراكز اجرايي و دولتي، ارتباط دانشگاه با جامعه و ارتباط دانشگاه با صنعت تعريف مي شود كه نشأت گرفته از نبود اعتماد و باور كافي بين طرفين است و بايد راهكاري براي حل اين مساله انديشيده شود.
دکتر سرمست با اشاره به اهتمام مدیریت استان در افزايش ارتباط بين دانشگاه و مراكز اجرايي و دولتي، تصريح كرد: براي هماهنگي بيشتر و بررسي مسائل في مابين دبيرخانه اي در استانداري قم راه اندازي خواهد شد تا زمينه افزايش تعاملات دستگاههاي استان و دانشگاهها بطور عملي فراهم شود.
نماينده عالي دولت در استان برگزاري جلسات انديشه ورز با حضور مسئولين استاني و روساي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان كرد: مسئولين استان در چارچوب سياستهاي كلي آموزش عالي در كنار بخش هاي آموزشي و دانشگاهي هستند و معتقديم با هم انديشي و همدلي مي توان گام هاي موثري در مسير توسعه استان برداشت.
وي با تأكيد بر موضوع آسيب هاي اجتماعي و اولويت هاي اساسي استان، بيان داشت: بايد با تكيه بر دانش روز و شيوه هاي راهبردي نوين، با استفاده از ظرفيت نخبگان دانشگاهي، نسخه هاي پیشگیرانه تهيه و حل مسائل اولويت دار استان در دستور كار قرار گيرد.
دکتر سرمست با اشاره به لزوم احصاء نيازهاي اساسي استان با هماهنگي دستگاه ها و نهاد هاي مختلف، خاطر نشان كرد: اجراي طرحي با عنوان ‹‹يك استاد، يك راهكار›› در استان بصورت آزمايشي و با استفاده از ظرفيت علمي اساتيد دانشگاهها، مي تواند گامي عملي در تهيه راهكارهاي برون رفت از مسائل استان باشد.
لازم به ذكر است، در ابتداي اين نشست، روساي دانشگاهها و مراكز آموزش عالي استان، ضمن معرفي واحد هاي آموزشي مربوطه به بيان نظرات و ايده هاي خود در زمينه ارتقاء آموزش عالي در استان پرداختند.


١٢:٥٠ - شنبه ٦ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٣٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٢٦خروج
پيوندهای استانداری
نقشه استان

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد