پيوندهاي استانداري
فيلم
کرونا ویروس
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور

سازمان همیاری ها و دهیاری های کشور
اخبار > تبلیغات زودهنگام انتخاباتی درقم رصد می‌شود/ آمادگی قم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست خبری ستاد انتخابات استان عنوان شد:

تبلیغات زودهنگام انتخاباتی درقم رصد می‌شود/ آمادگی قم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی

بیژن سلیمان پور معاون سیاسی امنیتی استاندار قم در نشست خبری که در تالار امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت انتخابات اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 به پیروزی رسید و نخستین موضوعی که مورد توجه قرار گرفت، منشور قانون اساسی جمهوری اسلامی بود که با استفاده از دکترین سیاسی تدوین شد.

وی تصریح کرد: در قانون اساسی به خدمت به مردم بسیار توجه شده و چیزی به جز خدمت به مردم و حقوق مقابل حکومت، مردم و تبلور یک حکمرانی خوب نمی‌بینیم که این نشان می‌دهد قانون اساسی یکی از قوانین مترقی جهان است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم بیان کرد: در قانون تصریح شده در جاهایی که نیاز به همه پرسی باشد مراجعه می‌شود.

وی افزود: نهضت امام خمینی (ره) از خرداد 42 تا بهمن 57 رسید تا حکومت جمهوری اسلامی ایران تشکیل شود و امام خمینی (ره) به ما یاد داد در کنار مشروعیت دینی، اساس مشروعیت نظام مردم هستند.

سلیمان‌پور ادامه داد: از بدو انقلاب تقریبا هرسال یک انتخابات داشتیم و همیشه حتی در طول جنگ نیز انتخابات برگزار شد.

وی با بیان اینکه انتخابات پیش رو در شرایط حساسی برگزار می‌شود، تصریح کرد: امروز آمریکا برای ضربه زدن وارد میدان شده و با تحریم سعی در کاهش میزان مشارکت مردم دارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم، با تاکید براینکه انتخابات دشواری پیش رو داریم، گفت: باید رسانه‌ها با مسؤولان همگام شوند تا بتوانیم مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رای تشویق کنیم.

وی با تاکید براینکه رسانه‌ها باید خارج از تفکرات و سلایق سیاسی مردم را برای حضور در انتخابات تشویق کنند، گفت: حضور پررنگ مردم در انتخابات این مسئله را به گوش جهان می‌رساند که مردم در هر شرایطی حامی نظام هستند.

سلیمان‌پور ادامه داد: ما در تلاش هستیم که افرادی با گرایشات مختلف سیاسی و حزبی در این انتخابات حضور پیدا کنند و یکی از آرمان‌های انقلاب فراهم کردن فضای رقابتی برای همه سلایق است.

وی با بیان اینکه ما معتقدیم در 4 دهه گذشته نیروهای متعهدی تربیت شدند، گفت: ورود همه سلایق و احزاب سیاسی موجب می‌شود که فضای رقابتی بالا برود و مردم نیز با درک بالا می‌توانند انتخاب شایسته ای داشته باشند.

تبلیغات زودهنگام انتخاباتی درقم رصد می‌شود/ آمادگی قم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم ادامه داد: افرادی که در چهارچوب انتخابات شرکت می‌کنند باید با عمل به مر قانون پا به میدان بگذارند.

وی با بیان اینکه انتخاب کنندگان مردم هستند، گفت: باید حقوق مردم حفظ شود و در بحث امنیت انتخابات شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا انتخاباتی سالم و با امنیت کامل برگزار کنیم.

سلیمان پور ادامه داد: قم باید اسوه و الگوی اخلاق در انتخابات باشد و مشکلات ناشی از عبور از چارچوب قانون و شرع نباید در قم رخ بدهد.

وی با تاکید براینکه باید انتخاباتی را موافق با عزت و اقتدار نظام با تکیه بر صیانت از رای مردم برگزار کنیم، عنوان کرد: ما در جایگاهی نیستیم که برای مردم تعیین کنیم چه کسانی را انتخاب کنند و باید خودشان تشخیص دهند به چه کسانی رای دهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با اشاره به شعار انتخابات امسال گفت: گام دوم انقلاب، قانونمندی، بیطرفی و انسجام ملی است که سعی داریم بر همین شعار پایبند باشیم.

وی افزود: از اردیبهشت ماه سال جاری روند اجرایی انتخابات آغاز شده و در دوماه اخیر جلسات متعددی نیز در این راستا برگزار شده و در حال حاضر قم آماده برگزاری انتخابات خوب و شایسته است.

سلیمان‌پور اضافه کرد: ریاست ستاد انتخابات شهرستان با فرماندار است و این ستاد فعالیت شبانه روزی خود را آغاز کرده و مراحل اداری آن نیز در حال انجام است و اعلام شده به وزارت کشور که قم بسترها و زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیکی را دارد.

وی بیان کرد: تبلیغات زود هنگام رصد شده و ستاد پیشگیری از جرایم به ریاست رئیس کل دادگستری تشکیل شده و مراقب هستیم رفتاری ضد انتخاباتی از سوی هیچ یک از نامزدها رخ ندهد.

آمادگی قم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی

در ادامه محسن بهشتی رئیس هیات بازرسی انتخابات قم، اظهار داشت: قم،آمادگی لازم را برای برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی دارد و زیرساخت‌های لازم به وزارت کشور اعلام شد.

وی افزود: هیات بازرسی استان هم‌زمان با آغاز ثبت‌نام کار خود را بر اساس قانونی آغاز می‌کند.

بهشتی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی استاندار و معرفی به‌موقع به وزارت، هیات بازرسی استان و شهرستان تشکیل شد که در فرمانداری مستقر است.

وی بیان کرد: با استفاده از تجربیات هیات بازرسی در انتخابات گذشته و آسیب‌شناسی‌های لازم امیدواریم شاهد برگزاری انتخابات پرشور با سلامت کامل و مشارکت بالا باشیم و مجلسی در راستای سیاست‌های کلی نظام رقم بخورد.

معاون استاندار قم گفت: بازرس‌ها طبق هر دوره انتخابات بدین‌صورت است که در هر صندوق یک بازرس و هر ده صندوق یک سربازرس و هر منطقه انتخاباتی یک بازرس ویژه دارد.

وی اظهار داشت: منتظر ابلاغ رسمی از وزارت کشور هستیم تا بازرس‌ها مشخص شود در دوره‌های قبل به این شکل بوده و به نظر نمی‌رسد تغییری داشته باشد.

انتخابات استان قم در ۷۰۰ شعبه برگزار می‌شود

مرتضی حیدری رئیس هیئت اجرایی انتخابات استان قم، نیز اظهار داشت: ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی از دهم تا شانزدهم آذرماه انجام می‌شود و داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس خبرگان نیز از ۱۵ لغایت ۲۱ آذرماه می‌توانند در ساعات اداری برای ثبت نام به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.

وی با اشاره به نحوه ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فرآیند شروع انتخابات مجلس شورای اسلامی هم از فردا آغاز شده و داوطلبان نمایندگی مجلس تا ۱۶ آذرماه برای ثبت نام می‌توانند به ستاد انتخابات مراجعه کنند.

فرماندار قم با اشاره به حساسیت و اهمیت این انتخابات نسبت به دوره‌های قبل، گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور این دوره از انتخابات نسبت به دوره‌های قبل از حساسیت بیشتری روبرو است و مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات ضروری است.

وی افزود: رسانه‌ها باید اخبار و آمار و اطلاعات خود را تنها از ستاد انتخاباتی استان دریافت کنند و برای برگزاری انتخابات سالم و اخلاق مدار در شأن و منزلت استان قم تلاش کنند.

حیدری تعداد صندوق‌های رأی اختصاص یافته برای استان قم را ۷۰۰ صندوق اعلام کرد و بیان کرد: پیش بینی می‌شود ۷۰۰ صندوق رأی برای استان قم در نظر گرفته شود ولی تعداد نهایی بر عهده هیئت نظارت بر انتخابات است که با تشکیل این هیئت اعلام خواهد شد.

رئیس هیئت اجرایی انتخابات استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعداد واجدین شرایط برای حضور در انتخابات در استان قم بیان کرد: پیش بینی می‌شود ۶۰ درصد جمعیت واجد شرایط رأی دادن باشند اما عدد دقیق را در روزهای آتی بیان می‌کنیم چرا که ممکن است آمار ما با آماری که ثبت احوال ارائه خواهد داد تفاوت داشته باشد.
منبع: تابناک

 


٠٩:٢٤ - سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٠٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٧٣خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 22-05-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 22-05-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 21-05-99روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 21-05-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 19-05-99روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 19-05-99 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 15-05-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 15-05-99
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819