خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس باما جستجوی پیشرفته
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1398/10/24 - ساعت: 15:13

در جلسه ای به ریاست استاندار قم صورت گرفت:

پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی استان قم با حضور مسئولان ملی/ تاکید استاندار قم بر تفویض اختیارات ملی برای رفع موانع تولید

پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی استان قم با حضور مسئولان ملی/  تاکید استاندار قم بر تفویض اختیارات ملی برای رفع موانع تولید

استاندار قم ضمن پیگیری مشکلات فرااستانی واحدهای تولیدی استان قم، بر ضرورت تفیض اختیارات ملی برای رفع موانع تولید تاکید کرد.

استاندار قم ضمن پیگیری مشکلات فرااستانی واحدهای تولیدی استان قم، بر ضرورت تفیض اختیارات ملی برای رفع موانع تولید تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه مشترک کارگروه ملی و استانی تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری و با حضور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و دبیر واعضای کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد طی سخنانی تلاش برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و توسعه ی اشتغال از مهمترین برنامه های مسئولان استان قم در حوزه ی اقتصادی می باشد.

وی با بیان اینکه مدیران اجرایی برای رفع موانع تولید و کمک به بخش خصوصی مصمم هستند افزود: با وجود اینکه قم در چشم انداز توسعه یک استان صنعتی محسوب نمی شود؛ ولی با وجود قرارگرفتن در شعاع 120 کیلومتری تهران و مسیر مواصلاتی 17 استان مزیت های خوبی برای صنعتی شدن دارد.

استاندار قم گفت: در چنین شرایطی توسعه شهرک های صنعتی و هزینه کرد برای بهبود زیرساخت های آنها در قم امری ضروری است.

وی با اشاره به جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان بخش خصوصی و ملاقات های حضوری فعالان این حوزه با مدیران ارشد استان خاطرنشان کرد: همواره تاکید کرده ام که مباحثی که بین بخش خصوصی و دولت مطرح می شود بایستی منجر به یک نتیجه ی اثربخش و مصوبه ی قابل پیگیری باشد.

استاندار قم همچنین اهمیت حضور مدیران ملی در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حاصل این جلسه بایستی استفاده از تجربیات موفق استان قم برای سایر استان ها و نیز رفع موانع از سوی دستگاه های ملی برای تنگناهای فرااستانی بخش خصوصی در قم باشد.

سرمست با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان به لحاظ اجرایی و تصمیم سازی بهترین مشاور مسئولان استان هستند ادامه داد: همواره به مدیران دولتی توصیه کرده ام که خود را به جای تولیدکنندگان گذاشته و به جای منتظر ماندن برای دریافت مشکلات، به سراغ مشکلات بروند.

وی با بیان اینکه تجربیات بسیار خوبی در زمینه ی رفع مشکلات ومعضلات حوزه ی اقتصادی استان قم داریم، استفاده از نظرات مسئولان ملی را از دیگر اهداف برگزاری چنین جلساتی دانست و گفت: بازدیدهای میدانی و تخصیص روز مشخصی از هفته برای پیگیری مشکلات تولیدکنندگان به یک امر رایج در استان قم تبدیل شده است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بیشترین تفویض اختیارات را از سوی وزیر صمت در راستای رفع موانع تولید داشته ایم گفت: انتظار داریم سایر مسئولان ملی نیز به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

وی تدوین 7 راهبرد و 30 برنامه ی عملیاتی در سال جاری را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه برش استانی برنامه های اقتصاد مقاومتی را تهیه کرده ایم خاطرنشان کرد: هیچ اقدام اقتصادی در قم بدون کار کارشناسی انجام نمی شود.

استاندار قم گفت: نگاه مسئولان قم فرااستانی است و تلاش می کنیم تا دولت را درگیر مسئولان استانی نکنیم و تا کنون توفیقات خوبی در این زمینه حاصل شده است.

سرمست همچنین با بیان اینکه کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی است اظهار کرد: در چنین وضعیتی بانک ها و دستگاه های ملی باید نهایت همکاری را برای رفع موانع تولید داشته باشند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه بخش خصوصی قم از تجربه و تحصیلات خوبی در حوزه ی تخصصی خود برخوردار اند گفت: تجربیات کارآفرینان بایستی در راستای بهره گیری کسانیکه تازه در این مسیر گام برداشته اند مستند سازی و به نسل جوان منتقل شود .

در این جلسه مشکلات تعدادی از واحدهای صنعتی استان قم مطرح و تصمیماتی جهت رفع آنها اتخاذ شد.

 

شناسه خبر: 20542      تعداد بازدید: 343

جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 22-05-99 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 22-05-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 21-05-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 21-05-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 19-05-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 19-05-99 سفر وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي به استان سفر وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي به استان
یادداشت ها