پيوندهاي استانداري
فيلم
کرونا ویروس

بخشش ایرانیان

پاسخ به سوال‌های مردمی در مورد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور

سازمان همیاری ها و دهیاری های کشور
اخبار > باید ضمن به رعایت پروتکل های بهداشتی مردم با آگاهی بخشی مردم برای دوران پسا کرونا آماده کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

در پانزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان مطرح شد:

باید ضمن به رعایت پروتکل های بهداشتی مردم با آگاهی بخشی مردم برای دوران پسا کرونا آماده کنیم

بیژن سلیمان پور صبح یکشنبه در پانزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که در محل سالن کرامت استانداری قم با حضور اعضای این شورا و اصحاب رسانه برگزار شد بیان کرد: زمانی در قم بحث كرونا شروع شد ابتدا با چالش هایی روبرو بودیم ولی با هم گرایی و هم دلی بین مردم، مسئولان و کادر درمانی استان خوشبختانه در یک دروه زمانی بسیار کوتاهی این بحران مدیریت شد و اکنون شیوع بیماری با کاهش نسبی روبرو است.
به گفته وی، جدای از بحران کرونا بخش دیگر این مشکل پروژه قم هراسی و دسیسه دشمنان بود که با آگاهی بخشی اصحاب رسانه، همراهی علما و مراجع در کنار مجاهدت های مطلوب کادر درمانی قم خنثی شد و اگردر این شرایط همراهی مردم نبود این موفقیت ها را نداشتیم.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندارقم در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در طرح فاصله گذاری اجتماعی مردم همکاری خوبی داشتند به ویژه در روز طبیعت و اعیاد شعبانیه و روز نیمه شعبان ولی با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و رفع بعضی محدودیت ها با توجه به این که شیوع بیماری تثیت و روند کاهشی داشت اما بازهم با افزایش روبرو هستیم باید مردم را بیشتر با پروتکل های این طرح آشنا کنیم.

سلیمان پور عنوان کرد: اصحاب رسانه همان طور که از شروع بحران تاکنون همراهی خوبی داشتند بایدمردم را برای دوران بعد از بحران کرونا هم آماده کنند و در تولید محتواهای خود این مهم را تبین کنند که هدف از رفع محدودیت ها از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا چیست؟

وی با اشاره به حواشی و گزارش های اخیری که از سوی یک خبرگزاری دولتی مبنی بر تعطیلی مطب های پزشکان گفت: خود هم طی مکاتبه ای از تعطیلی برخی مطب های متخصصان و پزشکان در سطح شهر قم گلایه کردم برخی پزشکان و متخصصان که باید در این شرایط بحرانی پای کار باشند و به مردم خدمت کنند مطب خود را تعطیل کردند.

به گفته این مسئول، اما این نکته بر این معنی نیست که ما زحمات ومجاهدت های کادر درمانی و برخی متخصصان را نادیده گرفتیه باشیم .

پرهیز از توجه به رتبه بندی و ارزیابی ‌ها
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بعضی موازی کاری ها در ارائه آمارهای تعداد ثبت نامی ها در غربالگری گفت: بعضی از مسئولان در زمینه ارائه آمار تنها به این امر متکی هستند که رتبه استان در زمینه غربالگری و یا آمار ثبت نام در کشور چگونه است و تنها به گرفتن رتبه در ارزیابی ‌های خود متکی هستند در حالی که اصل و هدف از این غربالگری ها سلامت مردم است.

سلیمان پور افزود: باید اصحاب رسانه از آمار دقیق وبدون موازی کاری در زمینه غربالگری و تعداد ثبت نامی ها مطلع باشند هم‌چنین همه موارد پروتکل های بهداشتی ذکر شده در طرح فاصله گذاری هوشمند در اختیار خبرنگاران قرار گیرد تا در قالب گزارش های خبری به مردم اطلاع رسانی شود.

سلیمانپور اضافه کرد: ارتقای سطح آگاهی‌های جامعه پیرامون کرونا یکی از وظایف مهم و اصلی شورای اطلاع‌رسانی است.

وی همچنین با اشاره به گلایه اصحاب رسانه قم در عدم حضور در برخی جلسات استانی گفت: مجموعه مدیریت استان با اختصاصی کردن خبر مخالف است و خواستار عدالت در دعوت از خبرگزاری‌ها و عدم انتخاب گزینشی است و باید در دوران پسا کرونا به مسائلی مانند اقتصاد،مشکلات ایجاد شده و آسیب هایی که به مردم و کشور وارد شده از سوی این بیماری هوشیار باشیم.

سلیمانپور  در پایان بیان داشت: هدف در فاصله‌گذاری هوشمند کاهش مشکلات معیشتی قشرهای ضعیف است و چاره‌ای جز رونق کسب‌وکار در کنار رعایت مسائل بهداشتی برای پیشگیری از کرونا نبود در حالی که حتی کشورهایی که قدرت اقتصادی دنیا بودند در برابر این بحران با چالش روبرو شدند حال کشور ما که هم با ترحیم اقتصادی روبرو است و هم بحران کرونا باید درک بیشتری از این موضوع داشته باشیم تنها نباید در اطلاع رسانی های خود به مشکلات تمرکز کنیم بحران کرونا ظرفیت های دیگری هم داشت که باید بیشتر جلوه گری کند آن هم همکاری مجمع امور خیرین که در این زمینه فعالیت های خوبی داشتند.

سلیمان پور افزود: مجمع خیرین سلامت در این بحران 20 میلیارد تومان اعتبار برای مشکل زیرساخت سلامت، تامین تجهیزات و حتی برای خانواده های آسیب پذیر هزینه کرد و این یک ظرفیت خوبی در استان قم خواهد بود..


١٢:٥٥ - دوشنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ٢١١٥٧    /    تعداد نمایش : ١٩٦خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 07-03-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 07-03-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 06-03-99روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 06-03-99 روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 03-03-99روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 03-03-99 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 31-02-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 31-02-99
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819