خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس باما جستجوی پیشرفته
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1399/5/9 - ساعت: 10:49

«پيام استاندار قم به مناسبت دهه امامت و ولايت»

«پيام استاندار قم به مناسبت  دهه امامت و ولايت»

(بسم الله الرحمن الرحيم)

فاصله بين عيد قربان تا غدير به عنوان دهه امامت و ولايت نامگذاري شده است.دو عيد بزرگ و از زیباترین و فرخنده ترين روز هاي تاریخ اسلام كه فرارسيدن آن، شور و شوق و شادماني زائد الوصفي بر دلهاي مالامال از عشق و محبت به اهل بيت(ع) مسلمانان در ايران و اقصي نقاط جهان جاري مي سازد.

"" قربان،"" عيد سربلند بيرون آمدن از آزمون سخت عبوديت، جشن رهايي از اسارت نفس و تسليم شدن در برابر فرمان و اراده الهي و ""غدير"،"عيد امامت و ولايت ، جشن شكرانه اكمال دين و اتمام نعمت و عيد عهد و پيمان و تداوم ‌ رسالت خاتم مرسلين(ص) در امامت حضرت علي(ع) است. روزي كه پيامبر اكرم(ص) پس از 23 سال تلاش و مجاهدت بي وقفه و به اذن الهي، مأموريت خطير ابلاغ رسمي رسالت را با موفقيت وسربلندي به سرانجام رساندند و مكتب روشنگر و انسان سازي به نام غدير را بنا نهادند. بي ترديد قربان و غدير درس هاي بزرگ و تاریخی به ويژه در زمينه حفظ وحدت و اتحاد براي امت اسلامي دارند و اميدوارم در دهه مبارك امامت و ولايت، فرصت بهره مندي از درس ها و آموزه هاي این دو عيد شکوهمند براي همه مسلمانان فراهم شود.

فرصت را مغتنم شمرده و فرخنده اعیاد قربان و غدير و دهه ولايت و امامت را به عموم زائران و مجاوران حرم مطهر كريمه اهل بيت ""حضرت فاطمه معصومه""(س) و مسجد مقدس جمكران و علما و مراجع معظم تقليد تبریک و تهنيت عرض نموده و توفيق بهره مندي از فيوضات اين اعياد خجسته و استمرار حيات با عزت را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

بهرام سرمست

استاندار قم

 

شناسه خبر: 21769      تعداد بازدید: 94

جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 22-05-99 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 22-05-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 21-05-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 21-05-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 19-05-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 19-05-99 سفر وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي به استان سفر وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي به استان
یادداشت ها