خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/27 - ساعت: 12:42

استاندار قم:

اقدامات خوبی برای بهبود کیفیت آب روستاهای استان در حال انجام است/ نگاه ویژه دولت سیزدهم به ارتقاء و بهبود زیرساخت های روستایی

اقدامات خوبی برای بهبود کیفیت آب روستاهای استان در حال انجام است/ نگاه ویژه دولت سیزدهم به ارتقاء و بهبود زیرساخت های روستایی

استاندار قم گفت: اقدامات خوبی برای رفع مشکل کیفیت و کمیت آب شرب برخی روستاهای قم همچنین تأمین زمین برای مسکن روستایی در دست انجام است.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی روز پنجشنبه در پنجمین جلسه برنامه‌ریزی و توسعه استان، طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی 54 روستای دیگر قم را موردتوجه قرار داد و یادآور شد: در دولت سیزدهم شرایط و نگاه مثبتی نسبت به تکمیل و بهبود زیرساخت‌های روستایی وجود دارد.

استاندار قم با تاکید بر ارتقای کیفیت زندگی در روستاهای استان برای جلوگیری از مهاجرت به شهر، خاطرنشان کرد: ظرفیت سکونت شهری قم بسیار متراکم و همراه با معضلاتی است.

وی در ادامه با اشاره به اولویت‌های پژوهشی سالجاری استان، گفت: سرمایه‌گذاری و اشتغال، جمعیت و مهاجرت، توسعه گردشگری و زیارت، ارتقای فناوری در کشاورزی و امنیت غذایی، توسعه فناوری در منابع طبیعی، عمران و زیربنایی، آسیب‌های اجتماعی، ناهنجاری و جرائم خشن، مدیریت بهره‌وری و توسعه فناوری به‌صورت عام جزء اولویت‌های پژوهشی است.

استاندار قم بابیان اینکه اولویت‌های پژوهشی باید در مسیری قرار بگیرد که نتیجه آن به بهبود فرآیند مدیریت و خدمت‌رسانی به مردم منجر شود، گفت: به‌جای تعدد در عناوین پژوهشی باید به دنبال حل معضلات اساسی در قالب طرح‌های اولویت‌دار صورت بگیرد.

وی با انتقاد از مانده‌حساب تملک استان در برخی دستگاه‌های اجرایی، گفت: ده‌ها میلیارد تومان از درآمد استان از این محل هنوز وصول نشده و در یک ماه باقی‌مانده باید این اعتبارات جذب شود.

استاندار قم گفت: مجموعه مدیریت استان هیچ‌گونه تساهل و اغماضی در خصوص بازگشت این اعتبارات به مرکز را نخواهد داشت و مدیران اجرایی باید تمام تلاش خود را در مدت اندک باقی‌مانده به کار ببرند.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25534      تعداد بازدید: 178

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها