خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/27 - ساعت: 12:50

معاون استاندار قم:

طرح‌های پژوهشی قم مساله محور شود

طرح‌های پژوهشی قم مساله محور شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اهمیت نگاه علمی و کاربردی در مدیریت کلان استان، گفت: طرح‌های پژوهشی باید مساله محور و به دنبال حل یک معضل و چالش کنونی هدایت شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابراهیم معتمدی روز پنجشنبه در پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه قم در سالن کرامت استانداری، بیان کرد: اولویت‌های پژوهشی باید به‌جای اولویت محوری، مساله محور باشد به دنبال حل یک معضل و چالش استانی باشد.

ابراهیم معتمدی با اشاره به تحقیق و مطالعه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی 54 روستای قم، تصریح کرد: برای به نتیجه رسیدن طرح‌های مطالعاتی لازم است تا تخصیص اعتبارات بر مبنای اولویت‌های پژوهشی اختصاص یابد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز با اشاره به طرح‌های پژوهشی امسال قم، بیان کرد: به هراندازه که تعداد اولویت‌های پژوهشی کمتر باشد نتیجه بهتری می‌دهد.

اکبر ابدالی خاطرنشان کرد: مباحث مربوط به تقویت دانش‌بنیان‌ها در عناوین پژوهشی قم کمرنگ است و جا دارد به‌عنوان یک اولویت مستقل موردتوجه قرار بگیرد.

وی همچنین اظهار داشت: از طرح‌های پژوهشی و تیم‌های محقق انتظار می‌رود بدون جهت‌دهی دستگاه‌های اجرایی به‌صورت مستقل نیازهای واقعی شهر و روستاها را شناسایی و نسبت به ایجاد تحول تضمین دهد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم نیز در ادامه ابراز داشت: به خاطر محدودیت منابع آبی توسعه مشاغل روستایی با مشاغل حوزه کشاورزی بسیار سخت است و باید به دنبال رسته‌های شغلی غیرآب بر برویم.

محمدرضا حاجی رضا ادامه داد: تکمیل زنجیره تولید به همراه شبکه‌سازی و تعاون روستایی از اولویت‌های مهم استان در بخش کشاورزی است.

حجت‌الاسلام عسکر دیرباز رییس دانشگاه قم نیز اظهار داشت: در مورد اولویت‌های پژوهشی باید به دنبال سراغ نیازهای واقعی قم برویم و از تعدد طرح‌های پژوهشی خودداری شود.

در این جلسه ادغام گروه کاری آموزش و پژوهش و اولویت‌های پژوهشی سالجاری استان با رأی موافق اکثریت اعضا تصویب و طرح تبیین سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی استان قم نیز با مخالفت اعضا همراه شد.

شناسه خبر: 25535      تعداد بازدید: 196

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها