تقویم و مناسبت ها
ساعت
اخبار > طرح جامع پدافندی استان قم نیازمند اعتبار ۳ میلیارد ریالی است


  چاپ        ارسال به دوست

طرح جامع پدافندی استان قم نیازمند اعتبار ۳ میلیارد ریالی است

مهدی متقیان مدیرکل پدافند غیرعامل استان، در جلسه شورای پدافند غیرعامل قم که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: طرح جامع پدافند غیرعامل می‌تواند نقطه عطف تقسیم وظایف و مسئولیت دستگاه‌های مختلف استانی باشد.

وی با تأکید بر ضرورت اجرایی شدن طرح جامع پدافند غیرعامل استان قم افزود: بالغ‌بر 3 میلیارد ریال برای این طرح اعتبار مورد نیاز است که 50 درصد آن را سازمان پدافند غیرعامل کشور تأمین می‌کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم با بیان نتایج حاصل از اجرایی شدن طرح جامع پدافندی استان قم گفت: در این طرح مطالعاتی اطلاعاتی در اختیار همه دستگاه‌ها و مجموعه‌های مربوطه قرار داده می‌شود تا با پایش و رصد دقیق آن‌ها اقدامات و برنامه‌ریزی‌های استانی در یک قالب منطقی و اصولی قرار گیرد.

متقیان با اشاره به اهمیت آمادگی در مقابله با تهدیدهای احتمالی پیرامون استان تصریح کرد: در قالب این طرح پدافندی تمام تهدیدهای زیستی، سایبری و پرتویی در امکان پرخطر رصد و پیش‌بینی خواهد شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دیتا سنتر سامانه اطلاعات جغرافیایی جی.ای.اس اقدام دیگری است که باید در قالب طرح‌های پدافندی استان پی‌جویی شود تا ایمنی استان در برابر تهدیدهای احتمالی در نخستین لحظات وقوع گزارش و پیگیری شود.

همچنین  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قم نیز در ادامه این جلسه با اشاره به‌ضرورت تعامل دستگاه‌های مختلف استان در تقویت توان پدافندی عنوان کرد: مواد قانونی تمهیدات لازم در این زمینه را به‌درستی اندیشیده‌ایم که امیدواریم در بین دستگاه‌ها نیز به این ضروریات رسیدگی شود.

سید حسن رضوی خاطرنشان کرد: بند«ز» تبصره 12 قانون برنامه‌وبودجه سال 96 بر تخصیص حداقل یک درصد از درآمدهای تمام شرکت‌های دولتی و غیردولتی بر تجهیز و احداث زیرساخت‌های حیاتی و حساس تأکید دارد که باید بنا بر تشخیص و اولویت پدافند غیرعامل به این اداره کل تعلق گیرد.


١١:٥٧ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٧١٩    /    تعداد نمایش : ٦٥٦خروج
آمار بازديد

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد